Plastická operace obličeje a krku - face lifting, smass lifting

Povolení a pokles kůže s tvorbou vrásek na obličeji je přirozeným projevem stárnutí. Doba, kdy tyto projevy začínají být zjevné, je individuální a pohybuje se mezi třiceti a padesáti roky. Závisí mezi jinými na typu kůže, dědičných faktorech, profesi, vlivu slunečního záření. Projevy stárnutí lze zmírnit vytažením a vypnutím kůže v obličeji - tzv. faceliftem (liftingem obličeje).

Rychlé informace

  • Efekt operace je dlouhodobý, nicméně zákrok lze opakovat
  • Operaci lze provést v analgosedaci
  • Lze provést samostatně jen operaci krku
  • Lze kombinovat operaci obličeje s liposukcí podbradku
  • Skryté jizvy nejsou pro nezasvěceného viditelné
  • Snížená citlivost ve tváři se obnovuje během několika měsíců

Jak probíhá lifting obličeje?

Tato plastická operace obličeje se provádí v kombinaci místního znecitlivění s celkovou nitrožilní anestezií. Chirurgický řez se vede z vlasaté části spánkové krajiny směrem dolů před boltcem, kolem ušního lalůčku a pokračuje do rýhy za boltec. Výsledná jizva je pak při hladkém hojení patrná pouze jako nenápadná čára v oblasti spánku a za boltcem. Téměř standartně provádíme i vytažení hlubších vrstev pod kůží - SMASS lifting, kterým docílíme lepšího vypnutí kůže a trvalejšího výsledku. Facelift se může kombinovat s plastickou operací víček a odsátím tuku z podbradku. Hospitalizace po faceliftingu trvá jeden až dva dny a pacient je propuštěn s obvázanou hlavou.

1 2
před operací po operaci
3 4
před operací po operaci

Facelift - pooperační péče

Po liftingu obličeje má pacient na hlavě obvaz. Ten si 5 den po operaci odstraní a může si opatrně umýt vlasy. Poté už obvaz není nutný. Stehy jsou většinou vstřebávací, takže není nutné jejich odstranění. Otoky a modřiny po faceliftu mohou přetrvávat 2-3 týdny. Po tuto dobu je nutné vyhýbat se fyzické námaze a zbytečně se nepředklánět. Kancelářská práce je možná po odstranění obvazu už 5 den, ale pacient musí počítat s tím, že v obličeji budou přetrvávat modřiny a otoky. 14 dní po face liftingu se začíná s tlakovou masáží jizev. Prstem zatlačíme na jizvu, držíme 30 sekund, povolíme a prst posuneme na jiné místo jizvy. Tyto masáže je třeba opakovat několikrát denně.

5 6 7
před operací po operaci po operaci

Z galerie před/po